tel. noclegi: 696-218-089, 534-863-114
tel. spływy kajakowe i kuligi: 694-444-936

Stowarzyszenie przyjaciół Ziemi Biskiej

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej istnieje i działa od maja 2007 roku, zarejestrowane w KRS w lipcu tegoż roku. Jeszcze przed rejestracją jako grupa nieformalna rozpoczęło realizację projektu pt. “Z tradycją w przyszłość”. Projekt został dobrze oceniony i zyskał dofinansowanie w programie Działaj Lokalnie realizowanym przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Grant pozwolił na rejestracje i pierwsze statutowe działania.
W ubiegłym roku w tytule projektu i podjętych w nim działaniach pojawiło się rozszerzenie, a może doprecyzowanie  “na końskim grzbiecie”. Zyskiwał aprobatę i dofinansowanie w kolejnych edycjach konkursu Działaj Lokalnie i jest już projektem wieloletnim.
Doskonale wpisuje się w inne podejmowane przez SPZB działania, a młodzież na koniach wpisała się w krajobraz Budziarz gdzie znajduje się “ośrodek jeździecki” naszego Klubu Rekreacji Konnej Brzezina. Hipoterapia, jeździectwo to sposoby użytkowania koni – tradycyjnych do niedawna dla naszego regionu zwierząt -  doskonale wpisujące się w strategiczne kierunki rozwoju naszej Gminy, wykorzystujące i wzbogacające jej walory i potencjał turystyczny.

Projekt i wykonanie WebVisage
Budziarze 15
23-425 Biszcza
gm. Biszcza
pow. Biłgoraj
woj. lubelskie
tel. 535 916 555