tel. noclegi: 696-218-089, 534-863-114
tel. spływy kajakowe i kuligi: 694-444-936

Spotkanie "Hipoterapia łączy"

W sobotę, 9 czerwca już po raz czwarty w Budziarzach zostało zorganizowane spotkanie integracyjne skierowane przede wszystkich do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W tym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej, głównego organizatora, wsparło Partnerstwo Turystyczne „Łączy nas Tanew i Puszcza Solska”, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń” z Józefowa, Urząd Gminy Biszcza i Starostwo Powiatowe. Wśród gości spotkania byli m.in. posłanka Genowefa Tokarska, zastępca wójta gminy Biszcza Bernadeta Cichorz, przewodnicząca Rady Gminy Biszcza Genowefa Górna oraz przewodniczący Rady Miasta Józefów Andrzej Wojtyło.

W tegorocznej edycji ” Hipoterapia Łączy” wzięło udział blisko 200 osób, wśród nich: dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych z terenu gmin Biszcza i Józefów,  Świetlicy Środowiskowej  SOS Wioski Dziecięce z Woli Dereźniańskiej, członkowie Stowarzyszenia SIRON z Biłgoraja, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce i uczniowie Zespołu Szkolno-Rewalidacyjnego, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Józefowie. 

Tego dnia nie zabrakło tradycyjnych gier i zabaw dla wszystkich gości. Była sportowa rywalizacja w piłce nożnej, a zwycięstwo wywalczyli zawodnicy z połączonej drużyny Biłgoraj-Józefów. Wiele emocji dostarczył także rzut podkową czy układanie najwyższej wieży z drewnianych klocków. Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się przejażdżki konne i bryczką, a niezapomniane wrażenia wywołał u wszystkich pokaz Patrycji Zarzyckiej i Martynki Kowal. W pokazie z elementami woltyżerki dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności jeździeckie.

Tradycyjnie odbył się także konkurs na najlepsze ciasto. Pierwsze miejsce zdobyła w nim Anna Kapka.

Nowością tegorocznego spotkania w Budziarzach był pokaz ginących zawodów. Pani Zofia Niedzielska z Markowicz pokazała, jak kiedyś przy pomocy wrzeciona i kołowrotka przędło się nici. Swój kunszt artystyczny w rzeźbieniu i tkactwie zaprezentował Tomasz Kara-Sajew z Suszki, był także garncarz i pokaz wyrobu naczyń z gliny.

Jak zwykle obecni w Budziarzach na spotkaniu „Hipoterapia łączy” mogli poznać niezapomniany klimat tego miejsca i wydarzenia. Niezwykle urokliwa miejscowość zagubiona w lasach Puszczy Solskiej słynie nie tylko z pięknych krajobrazów. Stała się znana także za sprawą spotkań ludzi pełnosprawnych i niepełnosprawnych, którzy udowodniają, że razem można zdziałać więcej.

Projekt i wykonanie WebVisage
Budziarze 15
23-425 Biszcza
gm. Biszcza
pow. Biłgoraj
woj. lubelskie
tel. 535 916 555